Булінг

План заходів

Олександрівської ЗОШ І-ІІ ступенів

З реалізації Закону України щодо протидії булінгу

На І семестр 2021/2022 н.р.

Назва заходу Термін виконання Виконавці
1. Провести інформаційно-просвітницькі заходи щодо протидії булінгу в освітньому середовищі: · Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити; · Жертва у дитячому колективі. Як навчити школяра протидіяти булінгу; · Коли вашу дитину цькують. Посібник для батьків; · Мова знущання: як відрізнити булінг від стьобу?; · Проблема булінгу очима підлітка; · Поради для жертв шкільного цькування; · Психологічне та фізичне насильство у школі. Хто має відповідати за законом? Постійно Кл.керівники
2. Провести місячник з протидії булінгу та насильства «Зупинимо булінг разом!»: · Перегляд мультфільмів з коментуванням: Мультфільм «Жив собі чорний кіт»; Мультфільм «Про пташок» Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво» Мультфільм «Курка, яка несла всяку всячину» · Стоп! Тут мій кордон або правила безпечної поведінки; · Це - моя територія! · Профілактика булінгу в учнівському колективі; · Перегляд мультфільмів з коментуванням, щодо кібербулінгу: Мультфільм «Мобільні – це класно»; Мультфільм «Історія двох пар» Мультфільм «Ти також заблукав у цьому світі, як і я?» Мультфільм «Залежність від соціальних медіа» 3D-анімація «Приклеєний» 3D-анімація «Смартфонозалежність» Мультфільм «Технології та родина» · Булінг, мобінг, кібербулінг – профілактика в освітньому середовищі. 2021-2022н.р. 1-4кл., 5-9кл. Кл.керівники
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті, сторінці ФБ, дошці оголошень: · Телефон довіри; · План заходів освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу; Вересень місяць психологічна служба
5. Створити та оформити журнал реєстрації рішень комісії, які зберігаються у паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії. психологічна служба
6. Залучити представників служб у справах дітей . Постійно. психологічна служба

Порядок

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки булінгу (цькування) в закладі

1. Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування).

2. Заявниками можуть бути учні, їх батьки (або законні представники), працівники та педагогічні працівники закладу та інші особи.

3. Заявник забезпечує достовірність та повноту наданої інформації.

4. У Порядку вживаються терміни у таких значеннях:

Булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному, психологічному, економічному, сексуальному насильстві у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

- Систематичність (повторюваність) діяння;

- Наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

- Дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування, потерпілого інтересам кривдника, та /або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Подання заяви

1. Здобувачі освіти, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадку булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданої заяви про випадки булінгу (цькування).

3. Заяви реєструються у відповідному журналі реєстрації випадків булінгу (цькування).

4. Датою подання заяви є датою її прийняття.

5. Розгляд заяви здійснює керівник закладу з дотриманням конфіденційності.

6. Відповідно до такої заяви керівник закладу протягом 1 (однієї) доби ї видає рішення про проведення розслідування та створює комісію із визначенням уповноважених осіб.

7. З метою розслідування випадків булінгу (цькування) уповноважені особи (керівник закладу) має право вимагати письмові пояснення та матеріали у сторін.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування)

1. За результатами заяви керівник закладу протягом 1 (однієї) доби ї видає рішення про створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання.

2. До складу комісії входять педагогічні працівники (в тому числі соціальний педагог, практичний психолог, батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи.

3. Комісія у своїй діяльності керується законодавством України та іншими нормативними документами.

4. Якщо комісія визначила що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник зобов’язаний повідомити у Службу у Справах дітей.

5. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

6. Розслідування випадків булінгу (цькування) здійснюється протягом 3 робочих днів після видання рішення.

7. Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

8. Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин.

9. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Кiлькiсть переглядiв: 381

Коментарi